Ќе имаме променливо облачно време

 

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно и малку постудено, наместа со кратки сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, а на некои повисоки места особено во западните делови ќе има врнежи од дожд и снег.

Пообилни ќе бидат врнежите особено во западните и југозападните делови на земјава, а во вечерните и во ноќните часови веќе врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, во Повардарието ќе има и засилување.
 
Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од шест до 14 степени.
 
Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд. Во вечерните часови врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 10 степени.
 
Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно и суво време со постепен пораст на температурата.
11.04.2014 - 09:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега