Проверете каде утре ќе нема струја

 

Од регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД, известуваат дека на ден 11.04.2014 (петок) без електрична енергија во периодот од 08:00 до 09:00 часот ќе останат корисниците од ул. Првомајска – поточно бензинската пумпа Марија Трејд. ( општина Кисела Вода ). Во периодот од 08:30 до 14:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од ул. Ѓорѓи Скрижевски ( општина Центар). Корисниците од ул. 23 во с. Волково. ( општина Ѓорче Петров ) ќе останат без струја во периодот од 09:00 до 15:00 часот. Во време од 08:00 до 16:00 часот корисниците од ул. 6 во с. Сарај. ( општина Сарај ), во време од 09:30 до 10:30 часот корисниците од дел од с. Р`жаничино. ( општина Петровец ) ќе бидат без електрична енергија, а во периодот од 08:00 до 11:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од ул. Орце Николов бр. 25. ( општина Центар ) и корисниците од ул. 31 во с. Сопиште. ( општина Сопиште )

10.04.2014 - 16:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега