Скопјани, проверете дали утре ќе останете без елетрична енергија

 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, поради планирани технички зафати во нивната мрежа,  ги известува граѓаните  дека утре без електрична енергија ќе останат:

·        

09:00-15:00 корисниците од нас. Карпош, дел од ул. Ацо Шопов (општина Карпош)

·        

08:30-14:00 дел од с. Маркова Сушица, и Марков Манастир (општина Студеничани)

·        

09:00-11:00  дел од корисниците од село Арнакија. (општина Сарај)

·        

09:00-14:30  дел од корисниците од село Агино Село,

·        

08:30-14:30  дел од корисниците од село Света Петка. (општина Сопиште)

 

 

 

09.04.2014 - 12:43
Фото: 
Струмицаденес

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега