Општина Ѓорче Петров утре ќе биде без струја

 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје  ги известува корсниците  дека утре без електрична енергија ќе останат неколку скопски улици, еве кои се тие:

-  

12:00-14:00 корисниците од село Волково, дел од ул. 101 (општина Ѓорче Петров)

- 12:30-15:30 дел од ул. 4, дел од ул. Рафаело Батино (општина Ѓорче Петров)

- 10:00-13:00  дел од улица Веле Марков и Тенекс. (општина Ѓорче Петров)

- 09:00-15:00  дел од корисниците од ул. Црногорска, ул. 6 и ул. 8  ( општина Ѓорче Петров )

08.04.2014 - 16:26
Фото: 
скопјеинфо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега