За влакно избегната трагедија на бензинска во Охрид

Тројца охриѓани за малку ќе ги загубеле живототите, чистејќи резервоар за гориво на бензинската пумпа „Таци“ во Охрид.

Како што дознава Прес24, несреќата се случила утрово околу 8:30 часот, на бензинската пумпа „Таци“ во близина на охридскиот аеродром. 64 годишниот Т.Т., 46 годишниот Ж.И. и 55 годишниот Ј.С. биле пренесени во Медицинскиот центар Охрид и Медицинскиот центар Струга. Охриѓаните се надвор од животна опасност.

06.04.2014 - 10:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега