ФОТО: Фотографија што го освои светот и собра над 2,5 милиони лајкови

Оваа фотографија на која е претставена брачна двојка е доказ дека вистинската љубов постои и дека токму за неа вреди да се живее.

Вљубената двојка во 1963 година се фотографирале на една карпа, а оваа година повторно се сликале на истото место.

Иако не се знае кои се овие луѓе, едно е сигурно.

Судејќи по фотографијата нивната љубов очигледно е исто толку голема како и пред неверојатни 50 години. 

06.04.2014 - 10:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега