Уапсена познатата пејачка Џана Нанини

Познатата италијанска пејачка Џана Нанини е уште една меѓу славните личности во земјата обвинета за прикривање данок, соопшти весникот „Кориера дела сера“.

Пејачка должела данок во износ од речиси четири милиони евра, а прикривањето е извршено во периодот од 2007 до 2012 година.

Со парите од даночната измама Нинани си купула и стан во престижниот кварт Јужен Кенсингтон во Лондон, кој ја чинел 1,1 милиони евра.

06.04.2014 - 10:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега