ФОТО: Филип Лазаров ја побара за жена својата вечна љубов

Најдобриот играч и капитен на македонскиот шампион Вардар, Филип Лазаров вчера клекна на колена и ја побара за жена својата девојка Билјана во ресторан во родното Свети Николе.

Наскоро пресреќната двојка очекува и принова. Негов кум ќе му биде неговиот соиграч Стојанче Стоилов што само го потврдува фактот дека сите во Вардар се едно големо семејство. 

Му посакуваме многу среќа во пoнатамошниот живот.

05.04.2014 - 15:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега