ВИДЕО: Слушнете ја новата хит песна на Лана Дел Реј

Познатата пејачка Лана Дел Реј ја напишала оваа песна пред четири години, но се уште не се знае дали ќе се најде на нејзиниот нов албум кој треба да биде пуштен во продажба годинава.

Песната насловена „Meet Me in the Pale Moonlight“ има диско-поп ѕвук и значително отстапува од претпознатливиот стил на пејачката кој преовладува на нејзиниот прв албум. 

 

05.04.2014 - 12:53

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега