ФОТО: Како Џорџ Буш го наслика Путин

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш откако ја напушти Белата куќа, реши да проба како ќе му оди со цртањето.

По се  изгледа дека има дарба,  а потврда за тоа е  големата побарувачка на неговите дела во добротворни цели. Последната слика на Буш е портрет на рускиот претседател Владимир Путин. 

Покрај тоа,  , тој има  портрети на поранешниот легендарен телевизиски водител Џеј Лено, како и на германската канцеларка Ангела Меркел. 

05.04.2014 - 11:17

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега