Двајца италијански свештеници киднапирани во Камерун

Италијанското Министерство за надворешни работи соопшти дека двајца италијански свештеници се киднапирани во Камерун. 

Поради тоа италијанското МНР итно формираше кризен штаб и ги информира властите и амбасадата во Јуанде.

Во акцијата извршена во текот на ноќта била киднапирана и канадска калуѓерка соопштуваат локалните медиуми. 

05.04.2014 - 11:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега