СООЧУВАЊЕ: Иванов прифати претседателска дебата на МТВ

Првиот програмски сервис пушти соопштение во јавноста во кое се вели дека четворицата кандидати за претседател ја прифатиле понудата да учествуваат на претседателската дебата што предизборно ја организира Македонската Радио Телевизија

Дебатата ќе се емитува утре, по вториот Дневник на првиот сервис на МТВ. Поканата ја прифатиле кандидатите за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, на СДСМ, Стево Пендаровски, на ДПА Илјаз Халими и на ГРОМ Зоран Поповски.

Првиот круг од претседателските избори ќе се одржи на 13 април.

04.04.2014 - 21:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега