Се обидел да ја силува пријателката на мајка му!

Дваесет и девет годишниот Среренко Џ. од Мерошина е уапсен поради сомнеж дека се обидел да ја силува педесет и тригодишната Радослава С. 

Тој се сомничи дека вчера околу 18 часот во атарот на селото Чубура во општината Мерошина, се обидел да ја силува Радослава во своето Југо откако таа била во посета на неговата мајка. 

Одредена му е мерка притвор до 48 часа по што против него ќе биде поднесена кривична пријава и ќе биде спроведен до надлежното обвинителство.

 

04.04.2014 - 17:17

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега