Три скопски населби во понеделник без струја

  

     Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, поради планирани технички зафати во нивната мрежа,  ги известува граѓаните  дека во понеделник без електрична енергија ќе останат:

во време од 09:00 до 15:00 часот корисниците од  ул. Црногорска  ул6 и ул 8, (Ѓ.Петров)

во време од 08:30 до 15:30 часот корисниците  на дел од улиците Милан Марковиќ, ул,Козле, ул Илија Плавев и ул Стрезово. (Карпош)

во време од 09:30 до 14:30 часот корисниците од  дел од ул Невеска, дел од Волгоградска дел од Рузвелтова и дел од Воденска.опшКарпош)

во време од 09:30 до 11:30 часот корисниците од областа кај градинката кај Битпазар, ул Цветан Диомов ул.Чаирска и дел од ул Серава. Опш(Чаир)

 

 

04.04.2014 - 14:53
Фото: 
плусинфо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега