Два Мерцедеси и Ауди се искршија во Скопје

Три автомобили се судриле денеска околу 13:50 часот на булеварот „Александар Македонски“, пишува Курир.

Спроед информациите на порталот, две од возилата се марка „Мерцедес„, едното со скоспски, а другот со штипски регистрации. Третиот автомобил кој учествувал во несреќата е марка „Ауди А6“ со велешки регистерски таблички. Сеуште не е познато дали има повредени лица.

 

 

Полицијата работи на откривање на причините за несреќата.

04.04.2014 - 14:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега