Анита нема веќе да краде - скопската полиција ја однесе во затвор

Скопската полиција вчера ја лишеше од слобода 40 годишната скопјанка Анита С., која се барала за издржување затворска казна од шест месеци.

Според информациите од скопската полиција, скопјанката ќе лежи затвор поради извршена кражба.

 

 

04.04.2014 - 12:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега