Крадел од банката во која работел за да има секс со проститутки

Оженет инфрматичар од Лондон кој работел во банка, ја искористил службената положба и крадел пари од банката, за да ги троши на проститутки!

Се работи за 45-годишниот Џон Скермер кој со отварање на лажни сметки украл повеќе од 2 милиони фунти, и иако е во брак, сите ги потрошил за секс со проститутки. Парите ги трошел на ескорд девојки на кој им се претставувал како успешен бизнисмен.

Неговата сопруга, 33-годишната Трејси Скремер, со која има две дечиња, подолго време се сомневала дека тој ја изневерува, бидејќи многу чудно се однесувал. За Џон било многу лесно да зема пари од сметките бидејќи работел како шеф на информатичкото одделение. Иако нејзината интуиција не ја излажала, жената останала шокирана когадознала на што нејзинито сопруг ги троши парите.

Откако бил уапсен банкарот ја признал вината. 

 

04.04.2014 - 11:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега