ФОТО: Се заглавила со огромните гради - пожарникари со часови вадеа тинејџерка од шахта

Тинејџерка од Британија се нашла во непријатна ситуација откако се заглавила во шахта додека се обидувала да си го извади мобилниот кој случајно завршил на тоа место.

Се работи за 16-годишна девојка чиј идентитет не се открива, која случајно го испуштила својот Ајфон 5 од рака, и тој паднал во шахта, па решила да ги земе нештата во свои раце и да се фрли на работа за да си го спаси телефонот. Тинејџерката отишла дома, земала гумени чизми, и се вратила до шахтата, по што започнала со "спасувачката акција". Во еден момент, откако влегла во шахтата, девојката сфатила дека е загллавена, па морала да побара помош од случајните минувачи кои викнале пожарникари за да ја извадат од шахтата.

Девојката била успешно извадена, но нејзиниот телефон "не преживеал".

 

04.04.2014 - 11:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега