Познат идентитетот на прегазениот скопјанец

61 годишниот Славко С. од Белимбегово е скопјанецот кој вчера загина во страотна несреќа во населбата Илинден.

Трагедијата се случила вчера вечерта во 23 часот, кога автомобил „Југо“, управуван од засега непознато лице, го прегазил скопјанецот. Возачот избегал од местото на несреќата. 

Полицијата работи на расветлување на случајот и пронаоѓање на возачот.

 

04.04.2014 - 10:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега