И пиењето кафе не е тоа што беше - нов тренд меѓу младите

Се појави нов тренд кај младите во САД. Верувале или не, наместо да го пијат кафето какосекој нормален човек, тие го виткаат и го пушат!

Голем број американски портали пишуваат дека пушењето кафе меѓу тинејџерите добива размер на епидемија. Упатствата за тоа како да се конзумира кафето ги пронаоѓаат на веб страниците посветени на таа тема.

Многумина се загрозени со оваа појава меѓу младите а последици од тоа се халуцинации, отежнато дишење и конвулзии само се некои од нив.

04.04.2014 - 10:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега