Тетовски пензионер изгуби милион денари за неколку часа

78 годишниот Ј.Б. од тетовско Желино остана без своето богатство вредно околу еден милион и двеста илјади денари, откако засега непознати крадци синоќа ја опустошиле неговата куќа, информира денеска портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Тешката кражба била извршена вчера помеѓу 19 часот и 30 минути и 22 часот и 30 минути додека домашните биле отсутни.

- Крадците најпрво насилно го отвориле подрумскиот прозорец и од регал во спалната соба на приземјето одзеле женска чанта во која имало поголема количина златен накит, ќустек, синџир, златници, обетки, прстени, како и сигнален пиштол Екол Арас компакт за кој имало соодветна дозвола за поседување. Вкупната штета според сопственикот изнесувала околу 20 илјади евра, вели Јосифовски за МИА.

Полицијата трага по арамиите.

04.04.2014 - 10:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега