Лоши вести за претстојниот викенд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. До крајот на денот облачноста насекаде ќе се зголеми. Ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 19 до 25 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, а до крајот на денот со зголемена облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

За време на викендот ќе има врнежи од дожд. Наместа се очекува врнежите да бидат пообилни, особено од утре попладне до недела попладне кога ќе има и појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утре ќе дува и умерен до засилен југоисточен 

04.04.2014 - 08:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега