Земјотрес го погоди романскиот регион Вранча

Земјотрес со јачина  од 4,7 степени денеска ја погоди Вранча, соопшти Националниот институт за геофизика. Земјотресот бил на длабочина од 140 километри под површината на земјата.

Нема информации дали има повредени и дали има материјална штета.

 

03.04.2014 - 16:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега