Повеќе скопски населби утре без струја

 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје поради планирани технички зафати во нивната мрежа,  ги известува граѓаните  дека денеска без електрична енергија ќе останат:

·        

09:30-15:00  корисниците од бул. Партизански Одреди број 77 (општина Карпош)

·        

13:00-15:30  корисниците од село Волково, ул. 54 и ул. 46 во Кисела Јабука (општина Ѓорче Петров)

·        

08:30-15:30 дел од ул. Милан Марковиќ, ул. Илија Плевев, дел од корисниците од ул. Козле и од ул. Стрезево (општина Карпош)

·        

09:00-15:30  дел од с.Сарај, ул. 20 -главна улица -кај џамијата.  (општина Сарај)

·        

09:00-16:00  дел од село Сопиште ( општина Сопиште )

·        

08:30-14:30 часот корисниците од село Света Петка, (општина Сопиште)

·        

09:00-15:00 корисниците од село Грчец, дел од ул. 2 (општина Сарај)

·        

09:00-13:30 корисниците од село Волково- ул. 58 и 76 (општина Ѓорче Петров)

·        

10:00-12:00  дел од корисниците од Агино Село и дел од село Копаница (општина Сарај)

 

 

03.04.2014 - 16:25
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега