Ставрески: ВМРО-ДПМНЕ со илјадници проекти и најдобра изборна програма до сега

 

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески,  денеска изјави дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде најдобра од воопшто направените во независна Македонија, со илјадници нови проекти.

- Програмата на ВМРО-ДПМНЕ за периодот 2014 до 2018 ќе биде најдобрата изборна програма што е направена во независна Македонија, со илјадници нови проекти за сите граѓани, за целокупното стопанство, за секој регион во Република Македонија, нагласи Ставрески, одговарајќи на новинарско прашање.

03.04.2014 - 15:05
Фото: 
MIA

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега