ВИДЕО: Вакви навивачи секој би посакал - Спектакуларно простување од фудбалот во третата германска лига

 

Навивачите на германскиот третолигаш Халешер на голманот Дарко Хорват кој се прости од фудбалот му приредија невидено испраќање.

најчитано сега