Сакал да го убие таткото но го погодил синот - повредено седумгодишно детенце

Во Чачак синоќа се одвивала вистинска драма кога насилник се обидел да убие свој сограѓанин, но го повредил неговото седумгодишно детенце.

Се работи за 40-годишниот М.Р. кој засега непознат сторител се обидел да го убие. Како што пренсуваат српските медиуми, насилникот синоќа од автомобил во движење испукал неколку куршуми во возилото во кое се наоѓале М.Р. и неговото седумгодишно синче, кое за жал се здобило со полесни повреди на раката, а има и гребаници  и исеченици од стаклата на лицето.

Засега не се знае мотивот за нападот.

29.03.2014 - 12:41
Фото: 
курир.рс

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега