ВИДЕО: Затворена млекара- наместо да работат тие се бањале во млеко

 

 

 

Затворена е млекара за сирење во Сибир бидјќи било откирено дека работниците се бањале во млеко. Овој случај е испратен кај судот кој треба да донесе одлука за административна суспензија на млекарата.

Како што информирале од санитарната инспекција дека млекарницата се наоѓа во многу лоша состојба и многу правила биле прекршени.

Инспекцијата наредила контрола во млекарата откакао на Интернет се појавија слики и снимки од млади луѓе како позираат во казаните со млеко.

28.03.2014 - 14:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега