Филмска кражба во маркет во Скопје

Засега непознат разбојник ја испразнил касата на маркетот „Денар“ лоциран на булеварот „Франклин Рузвелт“ во Скопје.

СПоред информациите од полицијата, грабежот се случил вчера околу 20:35 часот, кога разбојникот влегол во маркетот, им се заканил на вработените со нож и украл 14.650 денари од касата.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

 

28.03.2014 - 13:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега