ВИДЕО: Шакира во новиот спот во улога на тажна невеста

Популарната светска атрактивна пејачка Шакира, во својот нов сингл „Empire“ се појавува во венчаница и глуми тажна невеста која бега од сопствената свадба.

Згодната Колумијка на својот Инстаграм профил објави фотографии од видео записот.

Видео записот е режиран од Дарен Крег, Џонатан Крејвен и Џеф Николас. „Empire“ е вториот сингл од десеттиот студиски албум на 37-годишната Колумбијка, насловен „Shakira“.

27.03.2014 - 19:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега