Судењето на Дарко Шариќ продолжува на 1.април

Продолжението од судењето на Дарко Шариќ за перење на пари во Србија е закажан за вторник на 1.април во специјалниот суд во Белград каде ќе се очекува нарко-босот да проговори со кого соработувал и како во легалните пари ги вметнувал парите од продажбата на дрогата.

На Шариќ му се суди поради  шверц на повеќе од два тони кокаин од Латинска Америка во Западна Европа.

26.03.2014 - 19:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега