Проверете дали утре и вашата населба ќе остане без вода

Корисниците од улиците „Пеју Јаворовиќ“, „Караџица“ и „Пандо Клјашев“ утре од 9 часот ќе останат без вода за пиење.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради промена на противпожарен хидрант на крстосницата меѓу улиците „Пеју Јаворовиќ“ и „Караџица“.

25.03.2014 - 16:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега