Од денеска ќе се возиме со панорамските автобуси

ЈСП „Скопје“ информира дека од денеска во сообраќај, на редовните линии се пуштени панорамските автобуси.

Во Скопје има 16 панорамските автобуси. Автобусите за панорамско разгледување на главниот град ќе сообраќаат во два термина во 11 и во 13 часот. 

Според податоците на Државниот завод за статистика, во Македонија лани се евидентирани 701.794 туристи, од кои 399.680 странски. Најмногу турсти ги посетиле Скопје.

24.03.2014 - 09:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега