ФОТО: Даниел не можеше да ги задржи солзите - Цел живот чекав на ова

Даниел Кајмакоски не можеше да ги задржи солзите во очите по победата на X-Factor Adria. Видно возбуден на прес конференцијата тој рече дека цел живот го чекал ова.
"Не верував дека ќе дојде до ова, што е само почеток. Убаво се чувствувам и верувам дека сега професорите од музичкото училиште во Виена кои ме избркаа бидејќи мислеа дека сум неталентиран сега ќе ми се извинат. Не знам што да кажам. Цел живот го чекав ова. Знам дека моите ќе бидат многу горди на ова. Верував во себе, но ова е нешто фантастично“, рече Даниел на прес конференцијата по победата.

24.03.2014 - 01:33
Фото: 
Вечер

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега