ФОТО: Премиерот Груевски со семејството се радуваше на победата на Металург

Претседателот Иванов и Премиерот Груевски заедно со сопственикот на РК Металург Минчо Јорданов и денеска беа дел од публиката во салата Борис Трајковски.

Груевски  натпреварот го следеше со сопругата и двете ќерки а натпреварот го следеше од вип ложата каде што беа сместени и претседателот на ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов и вицепремиерот и министер за финнанси Зоран Ставрески. Меѓу присутните можеа да се забележат и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски.

Премиерот Груевски и Претседателот Иванов и вчера беа во арената Борис Трајковски за да му дадт поддршка на тимот на Вардар.

23.03.2014 - 20:02
Фото: 
Република

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега