Крвав ден во скопско Кучково: Со ловечка пушка му стрелал во главата

Обид за убиство во скопско Кучково. 23 годишно момче со ловечка пушка стерлал во главата на 69 маж. Како што инфомира полицијата по кратка расправија 23 годишното момче испукало еден куршум во главата на М.Р. по што се дал во бегство. Повредениот веднаш бил префрлен во Ургентниот центар. Полицијата веднаш интервенирала и го привела 23 годишното момче.

Од МВР информираат дека по целосното расветлувањена случајот ќе следи соодветна пријава

23.03.2014 - 19:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега