ВИДЕО: Милан сомнително избори пласман во ЛШ

Италијанската јавност беше поделена во мислењето за начинот на кој што екипата на Милан успеа да го сволада тимот на Сиена и да избори пласман во елитното фудбалско натпреварување Лигата на Шампиони во следната сезона. Имено во 84 минута Балотели беше повлечен за дрес по што беше досуден пенал за „росоњерите“. Милан имаше негатива од 1:0 откако стоперот на Сиена Филипе го повлече Балотели за дрес, а судијата покажа на белата точка. Сепак многумина сметаат дека ваквиот потег на судијата бил престрого досуден. 

најчитано сега