ФОТО: Пронајден е исчезнатиот малезиски авион?

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла.

Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој  се користи од илјадници ентузијасти кои веруваат дека ќе го пронајдат исчезнатиот авион со 239 патници.

Студент  од Тајаван ги објавил фотографиите за кои верува дека е авинот, но автентичноста се’ уште не е верифицирана.

Сликите се објавени во исто време откако неколку селани од Малезија тврдат дека го виделе авионот од летот МХ 370 како лета на североистокот од државата во времето за кое експертите веруваа дека пилотот направил U-вртење.

19.03.2014 - 09:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега