Утре без вода жителите од скопската населба Волково

Од јавното претпријатие „Водовод“ информираат дека утре жителите на Волково на улицата 101 ќе бидат без вода за пиење.

Ваквиот прекин доаѓа поради изведувањето на приклучок на профил ф-80 милиметри на улицата 101, крак 2, и ќе трае се до изведувањето на приклучокот. 

18.03.2014 - 14:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега