Неколку скопски села утре без струја

 

   Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните  дека поради закажани технички зафати во мрежата утре без електрична енергија ќе останат:

 ·         во време од 09.00 – 12.30 часот  дел од с. Јурумлери;

·        

во време од 09.00 – 15.30 часот жителите во с. Рашче и

·        

во време од  09.30 – 16.00 часот жителите од с. Усје.

       Прекините се заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во наведените реони.

18.03.2014 - 13:27
Фото: 
Скопјеинфо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега