Извадил пиштол и го репетирал: Војник на АРМ расчистувал долгови

Извадил пиштол и го репетирал. 31 годишен професионален војник на АРМ ќе одговара кривично откако ја загрозил безбедноста на свој сограѓанин. Настанот се случил на 6 март околу 23 часот кога во канцелариите на фирмата Фреш Епл, поради нерасчистено должничко-доверителски односи, Ш.И (31) извадил пиштол, го вперил кон Ж.К. и го репетирал. За среќа неговиот брат му ја тргнал раката. 

 

18.03.2014 - 12:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега