Пешевски и Самак ќе се сретнат со делегација од „Дрекслмајер“

Денеска заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Владимир Пешевски во придружба на министерот без ресор задолжен за привлекување странски инвестиции Веле Самак ќе остварат контак со високи претставници на германската компанија „Дрекслмајер“. Пешевски и Самак ќе ја искористат работната посета на делегацијата од компанијата да се ифнромираат за тоа како се задоволни од досегашното работење на фабриката. 

Средба е планирана да се одржи во просториите на иднустриската зона „Телот“ во Кавадарци. 

 

18.03.2014 - 09:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега