Струмица: Му удрил дигалка од глава и го оставил да искрвари

Со дигалка го удрил во по главата и побегнал. 41 годишниот М.В од селото Банко, Струмичко вчера на местот викано Поглед со рачен алат дигалка го удрил шумочуварот на ЈП Македонски Шуми во пределот на главата. 61 годишниот чувар В.К. од ударот паднал на земја и почнал да крвари. Напаѓачот заедно со својата сопруга и уште едно лице кое било на местото побегнале. На В.К. му е укажана лекарска помош и истиот е задржан на лекување. По целосно расчистување на настанот против И.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира полицијата

17.03.2014 - 12:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега