Повредата на Пандев не е сериозна - брзо ќе се врати на теренот

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев кој се повреди додека го играше дуелот со Рома е во добра состојба и се опоравува од повредата.

Горан Пандев на дербито против Рома на теренот беше само седум минути бидејќи се повреди поради што мораше да го напушти теренот. Според првичните информации од Италија нема потреба за грижи бидејќи Пандев нема сериозна повреда, туку си го изместил зглобот и брзо ќе се опорави.

ФОТО: Вест 

 

најчитано сега