ФОТО: Ги украл очилата од Пол Вокер, и сега ги продава на аукција

Трагично загинатиот актер Пол Вокер за време на несреќата носел очила и сега тие ќе се продаваат на аукција. На истата аукција ќе се продаваат и делови од автомобилот со кој загина Вокер, како и противпожарниот апарат.

Сопственикот на овие предмети објаснил дека случајно се нашол на местото на несреќата и се обидел да му помогне на актерот. Откако полицијата дошла го избркала од местото на несреќата, но тој подоцна успеал да се врати и да ги собере овие предмети, кои сега ги продава на аукција.

Очилата веќе достигнале цена од 1.000 долари.

17.03.2014 - 09:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега