ПРОГНОЗА: Дознајте како да се облечете утре

 

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на денот облачноста насекаде ќе се намалува, особено во јужните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од 12 до 21 степени.

Во Скопје и околината променливо облачно со сончеви периоди и ветровито. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

16.03.2014 - 15:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега