ВИДЕО: Со добро око можете да заработите 35.000 долари - треба да гледате само во небото за НАСА

Натпреварувањето за главната награда започнува за 5 дена, поточно на 17 март и трае се до август. Мислите дека можете побрзо од НАСА да пронајдете астероид кој и се заканува на Земјата? Ова е понудата на НАСА која е сездадена за вас - и уште можете да заработите. Имено НАСА нуди 35.000 долари за оној кој ќе успее да пронајде астероид кој би претставувал евентуална закана за Земјата. 

 

12.03.2014 - 20:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега