ВИДЕО: Александра Амбросио ќе ви покаже како до совршен бразилски задник

Познатиот модел на Викторија Сикрет 32-годишната мајка на две деца Александра Амбросио е и „сопственичка“ на едно од најубавите тела на модните писти. 

Освен строго контролираната исхрана без маснотии и внес на најмногу 1.600 калории дневно, Амбросио ја практикува вежбата наречена Бразилско подигнување на задникот. Вежба секојдневно по час и половина, а во тоа и помага бразилскиот личен тренер Ландро Карваљо.

Вежбата активира три вида на мускули во пределот на колковите и задникот, така тие стануваат цврсти а дополнително се постигнува и визуелно издолжување на нозете.

Погледнете како Амбросио го прави тоа и приклучете и се доколку сакате да изгледате привлечно и секси...

04.03.2014 - 13:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега