Дел од скопските населби утре без вода

Дел од жителите на општините Бутел и Шуто Оризари утре од 9:00 часот ќе останат без вода.

Како што информира РЦУК–Скопје, прекинот е поради реконструкција на водоводната мрежа на раскрсницата меѓу улиците „Бетовенова“ и „Александар Бујнов“.

До завршување на реконструкцијата, без вода ќе бидат жителите од улиците „Александар Бујнов“, „Петар Манџуков“, „Бетовенова“  и населбата Шуто Оризари. 

04.03.2014 - 12:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега