Штајнмаер призна- средбата со Лавров за Украина без резултат

„Долгата и тешка“ средба со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров не даде основа да се каже дека претстои решение за кризата во Украина, изјави германскиот министер за надворешни работи Франк-Валтер Штајнмаер.

 

Тој призна дека средбата со Лавров не дала никакви резултати. 

04.03.2014 - 12:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега